12. prosince – Výlet do botanické zahrady

Na první Fluonoc nového akademického roku se přihlásilo 36 účastníků. Vzhledem k opatřením proti šíření koronavirové nákazy proběhla akce pouze v jednodenním formátu a v podobě výletu do Botanické zahrady Praha. Navštívili jsme také skleník Fata Morgana, kde proběhla komentovaná prohlídka se zdejším zahradníkem.

11. až 13. března – Polovýjezdní v Čeperce

Na další Fluonoc tohoto akademického roku se přihlásilo 30 účastníků. Vzhledem k opatřením proběhla tato akce mimo budovu fakulty. Naším útočištěm se tak stala budova ZŠ v Čeperce. Čekala nás přednáška od Jiřího Tyrkyse Janouška na téma buněčné zemědělství. Dále jsme absolvovali výlet do PP Na Plachtě, management lokality Milířský kopec u Vysoké nad Labem a výlet na Kunětickou horu.

29. dubna až 1. května – Matematická Fluonoc

Na třetí Fluonoc tohoto akademického roku se přihlásilo 30 účastníků. V pátek jsme měli na programu přednášky od Jirky Hadravy na téma populační ekologie a Martina Medvěda Mareše na téma Buněčné automaty. V sobotu tradičně následovala exkurze tentokrát na Hrabanovskou černavu. Po ní Dan Čičovský pohovořil o krásách ostrova Kréta. V neděli proběhlo proteinové praktikum od Dana Rozbeského a pitva notebooku s Matyášem Zrnovským. Celá Fluonoc byla zakončena přednáškou na téma Evoluční algoritmy od Jana Hadravy.

3. až 8. června – Výjezdní Fluonoc v Lužických horách

Sedmá výjezdní Fluorescenční konaná 3.-8. 6. 2022 nás tentokrát zavedla do CHKO Lužické hory. Naši základnou se stala chata Seleška. Sobotní exkurze vedla na rozhledu Hvozd a Hochwaldturm. Navštívili jsme také Babiččin odpočinek a Heřmanický vodopád. Samozřejmě se šlo biologickým tempem, jež dávalo prostor odchycování biodiverzity a její náležité demonstraci. Druhý den jsme navštívili PP U Rozmoklé žáby a Jezevčí vrch, kde opět nechybělo entomologické ani botanické okénko. V pondělí jsme se podívali do Mařenic a zdolali nejvyšší vrchol Lužických hor - Luž (793 m n. m.). Než se fluonočníci nadáli, byla tu poslední exkurze. Tentokrát do Motýlího domu v Jonsdorfu. Zde se účastníci mohli nechat obletovat exotickými motýly všech tvarů a barev. Následující den jsme se se slzou v oku rozloučili a celí nedočkaví začali vyhlížet další Fluonoc.

2. až 4. září – Jazyková Fluonoc

Na další Fluonoc nového akademického roku se přihlásilo 39 účastníků. V pátek jsme měli na programu přednášky od Vladimíra Soukupa na téma Evoluce vývoje ústní dutiny a dalších asociovaných orgánů obratlovců a Standy Vosolsobě o buněčné signalizaci rostlin. V sobotu tradičně následovala exkurze tentokrát na Zvolskou homoli. Po ní pohovořili Dan Čičovský, Matěj Vostrčil a Matěj Pokorný o mezinárodní biologické olympiádě a krásách Arménie. V neděli proběhla přednáška s tématem Komunikace hmyzu od Roberta Hanuse a netradiční přednáška Staletí vztahů mezi češtinou a němčinou od Karla Olivy.

2. až 4. prosince – Fluonoc Zrození

Na poslední Fluonoc kalendářního roku se přihlásilo rekordních 102 účastníků. V pátek Proběhla komentovaná exkurze do Hrdličkova a Chlupáčova muzea. V sobotu tradičně následovala exkurze tentokrát za historickými místy spojenými s vědou v našem hlavním městě. Po ní Terka Matějková poreferovala o krásách Tibetu. V neděli proběhla přednáška Zrození rostlinných druhů od Filipa Koláře a Gamety aneb cesta k zygotě a zase zpátky od Kačky Čermákové.

-- Created with help of Lightbox2 --