Výjezdní Fluorescenční noc

Jednou ročně, obvykle v první půli června, pořádáme Výjezdní Fluorescenční noc. Jedná se o delší (obvykle pětidenní) soustředění, které se koná mimo Prahu na některém z přírodovědně zajímavých míst ČR. S Výjezdní FN jsme v minulosti navštívili například Národní parky Podyjí a České Švýcarsko, České Středohoří, Lužické hory nebo Bílé Karpaty.

Hlavní náplní akce jsou přírodovědné exkurze a výlety do okolí místa konání. Během nich jsou demonstrovány zajímavé organismy typické pro navštívené lokality, jejich ekologické vztahy, stejně tak jako geologické a krajinářské zajímavosti. Dalšími součástmi programu jsou podvečerní přednášky (obvykle 1, nebo 2 v rámci jedné akce) nebo přírodovědně tematizované hry. Volný čas během večerů bývá s oblibou využíván ke zpěvu a hře na hudební nástroje, posezení u venkovního ohně, odborným i neodborným diskuzím nebo třeba ke hledání nočních organismů.

Seznam proběhlých Výjezdních Fluorescenčních nocí

Rok konání Lokalita
2015 Podyjí
2016 České Středohoří
2017 Bílé Karpaty
2018 Podyjí
2019 České Švýcarsko
2020 Lednické rybníky, Pálava
2021 okolí Mariánských Lázní
2022 Lužické hory

Výjezdní Fluorescenční noc Výjezdní Fluorescenční noc Výjezdní Fluorescenční noc Výjezdní Fluorescenční noc Výjezdní Fluorescenční noc
-- Created with help of Lightbox2 --